Jdi na obsah Jdi na menu
 


Zhodnocení sezony 2016 - 2017

Úspěch mistřínského boxu v oblastní lize

Máme za sebou další sezónu Oblastní ligy boxu - 2016/17.

Náš oddíl se v letošním roce potýkal s úbytkem aktivních boxerů. Tento pokles je dán nejen náročností tohoto sportu, ale také velkou nabídkou podobných bojových sportů jako jsou thajský box, MMA a K1, které přitahují mladé svou zdánlivě větší atraktivitou, přesto je však klasický box nezbytnou průpravou pro tyto sporty a proto je určitě dobré  začít klasickým boxem.

I přes zmiňovaný úbytek boxerů dosáhl náš oddíl v tomto ročníku velmi pěkných výsledků ve všech kategoriích.

V kategorii školní mládeže jsme obsadili  pěkné 3.místo za oddíly BC Poruba a Bruiser Kroměříž.

V kategorii kadetů velmi pěkné 2.místo za oddílem z Poruby.

Kategorie juniorů byla pro nás nejúspěšnější, v této jsme zvítězili a obsadili 1.místo.

A v kategorii dospělých boxerů - mužů jsme obsadili rovněž velmi pěkné 3.místo za dvěma vynikajícími oddíly z Brna – BC a KO. Je nezbytné dodat, že na těchto skvělých výsledcích se velkou měrou podíleli hostující boxeři z Holíče, pod vedením trenérů Romana Bielika a Michala Jurkoviče a dále boxeři ze Skalice pod vedením trenérů Jána Kučeríka a Juraje Blahy. S těmito oddíly BC Mistřín spolupracuje, mívá společné tréninky jak na Slovensku, tak  v naší Sokolovně ve Svatobořicích a mnozí z nich tedy za BC Mistřín hostují.

Celkem naši boxeři odboxovali téměř 50 zápasů, v nichž 25x zvítězili, 8 zápasů skončilo remízou a 15x odešli poražení. K nejvýraznějším postavám patřili Petr Literbacký, Patrik Paták a Kristian Nový, Poliačik Alexandr a Medič Dušan.