Jdi na obsah Jdi na menu
 


Oblastní liga doma 24.března 2012

27. 3. 2012
Neuběhlo ani půl roku a TJ Boxclub Mistřín opět pořádal o tomto víkendu Oblastní ligu boxu. Do sokolovny se sjelo 45 boxerů z 10 oddílů, z toho 2 ze Slovenska – z Bratislavy a Nového Mesta n./V.
Pavel Zouhar, zatím neporažený, nastoupil ve váze  do 60 kg, odvážně ke svému 4 utkání proti 34 letému boxerovi Brtnikovi z Kroměříže. Utkání bylo celkem vyrovnané, avšak Pavel měl mírnou převahu. Proto nás překvapil výrok rozhodčích, že prohrál na body. Po podaném protestu komise rozhodčích konstatovala, že jeden bodovací strojek měl poruchu, přehodnotila rozhodnutí a vítězem se stal Zouhar.
 
Náš další hostující boxer, Ravas Mirek, nastoupil ke svému prvnímu utkání a měl ve váze do 75 kg za soupeře Speváka z Nového Mesta. Celé utkání měl převahu a zaslouženě zvítězil na body.
Jako poslední boxoval Franta Poláček proti, o 13 let mladšímu, Ducarovi ze Znojma. Franta měl v poslední době zdravotní problémy a tím i výpadky v trénincích. Nakonec však odhodlaně nastoupil. Zpočátku bylo utkání vyrovnané, ale od druhého kola získával soupeř převahu díky své lepší fyzické kondici a Franta, přestože odvedl statečný výkon, prohrál před limitem RSC ve 3. kole. I tak zaslouží pochvalu, stejně jako oba naši předchozí boxeři.
A pochvalu také zaslouží naši fanoušci, kteří místní sokolovnu zaplnili do posledního místečka a za to byli odměněni pěkným sportovním zážitkem a myslím, že odcházeli spokojeni a věříme, že se zase na další kolo, které bude na podzim určitě přijdou podívat.
 
 
 
                                                                                                                 Jf